Bing Site Haritası Ekleme (Resimli Anlatım)

Erkan Karabulut

Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrencisi. Programlama Bilgisi: - Web - Büyük Veri - Veri Tabanı (MySQL) - Yapısal Programlama - Nesneye Dayalı Programlama Güncel Olarak Çalıştığı Konular: - Büyük veri üzerinde veri modelleme - MySQL Veri Tabanı - Nesneye Dayalı Programlama (Java)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. Sinan dedi ki:

  merhabalar. Ben bing’e site haritamı gönderiyorum. Devamlı başarısız oldu hatası alıyorum. Bunun nedeni nedir acaba ? Site yaşı 1 yıl oldu daha yeni farkettim tekrar yolladım ancak tekrar aynı hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Pubtekno dedi ki:

   – Gönderdiğiniz site haritası url adresini adres çubuğuna yazarak gidin. Site haritanızın ulaşılabilir olduğundan emin olun.
   – Web sitenizin Bing servisi tarafından sahipliğinizin doğrulandığından emin olun.

   Bunları yaptıktan sonra tekrar deneyin. Yinede sorununuz gitmezse site haritası gönderme sayfasının sağ alt köşesinden geri bildirim yollayın. En fazla 1-2 hafta içerisinde geri döneceklerini tahmin ediyorum.

 2. Erhan dedi ki:

  bing web amster tools kullanımı epey yararlı. Türkiye’de az kullanılsa da dünyada hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip. sadece google’a bağlı kalmamak lazım.

  • Pubtekno dedi ki:

   Kesinlikle hocam bu yüzden bing ve yandex gibi sitelere de site haritası ekleyip siteyi kayıt etmek önemlidir.

 3. Müslüm dedi ki:

  bing Türkiye’de çok kullanılmasa da web master tools aracını ben itina ile kullanıyorum. zarar görmem illaki faydası olur.

 4. Hale dedi ki:

  Bing Site Haritası nı ben de kendi siteme eklemeyi düşünüyorum. Ülkemizde fazla kullanılmasa da yurt dışı ziyaretçilere yönelik bir adım olacağını umuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir