Kitap Okumanın Faydaları, Yararları Nelerdir?

Erkan Karabulut

Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrencisi. Programlama Bilgisi: - Web - Büyük Veri - Veri Tabanı (MySQL) - Yapısal Programlama - Nesneye Dayalı Programlama Güncel Olarak Çalıştığı Konular: - Büyük veri üzerinde veri modelleme - MySQL Veri Tabanı - Nesneye Dayalı Programlama (Java)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

20 Cevaplar

 1. feellike dedi ki:

  kitap okumak yemek içmek gibi bir ihtiyaçtır aslında.lakin insanımızda böyle bir algı yoktur

 2. Ahsen Meral dedi ki:

  Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez yahu. Güzel bir derleme olmuş ellerinize sağlık..

 3. Mehmet Ilgın dedi ki:

  Yazıda da birçok faydasına değinilmiş. Kitap okuma analitik düşünme yeteneği kazandırıyor, bununla birlikte birçok olayı doğru bakış açısıyla değerlendirmeyi sağlıyor.

  • Pubtekno dedi ki:

   Dediğiniz gibi kitap okumanın bir ton faydası var. Keşfedilmemiş daha epey birşey olduğundan eminim.

 4. Hangi Şirkette Çalışıyorsun Sen dedi ki:

  Kitapsız bir dünya düşünülemez. Listede katıldığım ya da katılmadığım bir çok kitap var. Olması ya da olmaması gerektiğini düşündüğüm. Özellikle Kapital’i okurken pencereden fırlatmak istedim bazı yerlerinde. Kitap değil evin kolonu. Ama şimdi iyi ki okumuşum diyorum.

 5. Mehmet Can dedi ki:

  özellikle çocuklarımıza kitap okumayı aşılamalıyız. kitap okumak hayal gücünü epey geliştiriyor ve fikir üretebilme kabiliyeti kazandırıyor.

 6. Samet dedi ki:

  kitap önerileriniz çok iyi hocam bende bir tane eklemek isterim Adam Fawer Olasılıksız adlı kitabı da okuyabilirsiniz. oldukça sürükleyici bir kitaptır.

 7. Neşe dedi ki:

  Kitap okumanın faydaları ve yararları saymakla bitmez çok açıklayıcı bir yazı olmuş

 8. Gürkan dedi ki:

  Kesinlikle her insan kitap okumalı, kitap okumanın faydaları saymakla bitmez. Ufku genişletir, hafızayı güçlendirir kitap okumanın yararlarını aslında insanlar bilse belki bir nebze de olsa alışkanlık kazanacaklar ama, çoğu insan bunu gereksiz olarak görüyor ne yazık kı.

 9. Utku dedi ki:

  Kitap okuma alışkanlıgı maalesef ki bizim ülkemizde yok. Keşke küçük yaşlardan itibaren bu bilinç kazandırılsa insanlarımıza.

 10. İsmail dedi ki:

  Kitap okumak gibisi var mı ya..
  Kitap okumanın faydaları gerçekten saymakla bitmez. Utku arkadaşımız kitap okuma aışkanlığı ülkemizde yok demiş ama ben artık gençlerin elinde azımsanmayacak kadar kitap görüyorum ve bu işte dünyada ilk 20de olduğumuza da adım gibi eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir