Pascal Beklenen Değer Teorisi

Erkan Karabulut

Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrencisi. Programlama Bilgisi: - Web - Büyük Veri - Veri Tabanı (MySQL) - Yapısal Programlama - Nesneye Dayalı Programlama Güncel Olarak Çalıştığı Konular: - Büyük veri üzerinde veri modelleme - MySQL Veri Tabanı - Nesneye Dayalı Programlama (Java)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

10 Cevaplar

 1. Oğuzhan dedi ki:

  Süper bir teori mantık sınırlarını zorluyor, bir durumun yararlı yada zararlı olduğunu hesaplamak çok ilginç. Peki bu teoriyi yapay zekada bilgisayarlara verirsek ne olur.

  • Pubtekno dedi ki:

   Bilgisayarlara bir durumun yararlı ya da zararlı olduğuna karar verme ve buna göre hareket etme gücü vermek çok çok tehlikeli olabilir.

 2. pokemon dedi ki:

  Pascal hayatı ve dini matematiğe uyarlamış. Baktığında eksik yok fakat işlemde kullandığı rakamlar matematik kadar keskin değil 🙂

  • Pubtekno dedi ki:

   Pascal’ın beklenen değer teorisininde önemli olan sadece 2 değer var biri +sonsuz diğeri -sonuz diğer değerlerin önemi yok. Burda sadece ölüm sonrası hayat olma ihtimali + dindar yaşam =sonsuz mutluluk olduğu için diğerlerini götürüyor ve diğer değerlerin anlamı kalmıyor. 🙂

 3. Emin dedi ki:

  Pascal gerçekten çok iyi bir bilim adamı. Teoriye hayran kaldım.

 4. osman dedi ki:

  güzel bir paylaşım teşekkürler. Teori iyi pascala yakışır

 5. sefa dedi ki:

  Pascal Beklenen Değer Teorisi çok önemli bir durum ve teori bilim dünyası açısından

 6. Serkan dedi ki:

  Pascala cidden hayranım. Her şeyi harmanlayıp en güzeli ortaya çıkaran bir adam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir